ITSPEA IT professionaali (motivatsioonikiri) aastal 2013

Lahendan ülesande kahe motivatsioonikirjana tööandjale, kuhu ma panen sisse vajalikud oskused, eeldused ja omadused nii professionaalsema kui ka end selleks lugeva „professionaali“ omad. Kirjutan kirjad näiliselt võrdsete oskustega inimeste positsioonilt, ma ei soovi kedagi stigmatiseerida ja vaevalt, et selliseid karaktereid leiab üldsegi. Mu eesmärk on pigem tekitada kontrast. Ütlen ka disklaimerina ära, et see postitus jäägu loetuks selles ajas ja kohas, kus see on kirjutatud, minu praeguste oskuste taseme juures aastal 2013. Aastal 2014 samal ajal võin ma mõelda hoopiski teisiti. Tegemist on minu subjektiivse arvamusega, mis ei esinda minu tööandja ega kellegi teise arvamust.

„Professionaali” motivatsioonikiri

Mati!

Tahan kandideerida sinu alluvusse sysadminiks. Olen pikaajalise kogemusega self-made-man, OSS dev, kes oskab konfida Linuxit ehitada võrke ja skriptida vabalt shellis. Minu teiseks emakeeleks on C ning juba kooliajal mängisin ma muda ja õpetasin arvutiõpetajat, kuidas telnetis tegutseda. Olen arendanud mobiilimänge testin igapäevaselt scrumis tarkvara ja olen sertifitseeritud agiilprofessionaal. Ma olin esimene Eestis kes võttis kasutusele scrumi ja võin öelda, et skaibitüübid varastasid mu idee pärast üht saunakat 2000te alguses.

Täna tegelen ma peamiselt nõustamise koolitamisega oma ettevõttes XrayInc OÜ ning oman ka partneriga võrguturbefirmat Obamaunlimited LLC OÜ, kes osutab teenuseid suurematele jaemüügikettidele.  Kuna majanduses läksid asjad suhteliselt, no ütleme allamäge aastal 2008 olen ma vaadanud ringi ja mõtlen, kas peaks teiega liituma. Mõtlesn et jah, kuna leidsin PHP.ee foorumis teie kohta väärt tagasisidet. Eeldatavasti ei olnud sa ise 😉 see, kes selle sinna kirjutas.

Eks räägime pikemalt vestlusel ja olen avatud inimene. Mu CV on kirjaga kaasas. Päeva lõpuks ajame kõik ühte asja.

Lõpetuseks arvutid on minu elu ja elu ilma arvutita on nagu …. (lõpeta ise lause).

Anna teada, kui asjaks läheb. E-mail ja facebook on sul olemas. Kasutan ka skaipi, vaatamata sellele, et nad mu idee varastasid.

Nimi Perekonnanimi
IT ekspert

Professionaalsem motivatsioonikiri

Lp Tarkvarafirma,

Soovin kandideerida Teile tarkvaraarendajaks.  Olen iseseisvalt oskusi omandanud spetsialist ning töötanud erinevatel positsioonidel, alates nooremarendajast kuni süsteemiarhitektini. Minu suurimaks kireks on tehnoloogia ja selle võimalused, mis panevad mind tööle ja leidma uusi lahendusi.  Olen omandanud programmeerimisoskused keeltes Java, C++ ja PHP, samuti töötanud andmebaasidega MongoDB, MySQL, PostgreSQL.

Tunnen end hästi objektorienteerituse maailmas ning erinevate arendusmustritega ja töömeetoditega. Suudan õppida kiiresti uusi oskusi ning neid seostada kliendi vajadustega. Minu kehtivad sertifikaadid leiate manusest. Ehkki minu haridus on olnud siiani poolik, pärast massikursustel õppimist Courseras ja EdX-s, olen otsustanud järgmisest aastast õppida kaugõppes informaatikat.

Täna olen olnud vastutav arendaja tundlike infosüsteemide ülesehitamisel, vastutanud elutähtsaid teenuseid pakkuvate ettevõtete süsteemide turvalisuse eest. Minu viimane töökogemus ja spetsialiseerumine on olnud seotud C++ keelega ning iseõppivate algoritmide arendusega.

Olen end iseseisvalt harinud ka mobiilirakenduste maailmas ja usun, et saan edukalt hakkama hajussüsteemide ehitamisega.  Mulle pakub huvi ka riistvaralähedane programmeerimine ja arendan end selles vabal ajal.

Täna on IT turul IT ettevõtete hinnangul puudu hea suhtlusoskusega ning äriprotsesse tundvatest arendajatest [viide ITLi uuringule], usun, et suudan mõlemat rolli hästi täita ning olen pidevalt õppiv ja arenev spetsialist, kes suudab ka koolitada ning kliendi vajadusi mõista. Tunnen end hästi meeskonnas, mis on eesmärgile orienteeritud, mille liikmed arendavad üksteist, on sõbralikud ja jagavad teadmisi.

Olen valmis vastama Teie täiendavatele küsimustele.

Lugupidamisega
Eesnimi Perekonnanimi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s